KONST / Litografier / Färglitografi 11167157
*
nr 1116 7157
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), af Chapman, 68/300, motivet: 30x52
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juni 2017
kl 18:30:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 22:00:52
1
100 kr
15/6 20:36:34
2
150 kr
18/6 23:45:34
3
Vinnande bud
- Tema
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: af chapman fartyg fartygsportträtt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad marinmotiv reinhold ljunggren stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 1116 7157
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), af Chapman, 68/300, motivet: 30x52
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juni 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 22:00:52 | 1 | 100 kr |
15/6 20:36:34 | 2 | 150 kr |
18/6 23:45:34 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: af chapman fartyg fartygsportträtt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad marinmotiv reinhold ljunggren stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18